Prosinec 2008

U Tří svatých (Fotohádanka II.)

6. prosince 2008 v 12:22 | Matěj Kadlec |  Libuš
Autobusová zastávka, která nese jméno U Tří svatých, je možná známá i mladším generacím. Leží sice již na katastru Kunratic, hned za kruhovým objezdem ulic Vídeňská, Dobronická a K Libuši, ale představuje zajímavé místo i pro naší městskou část.
U Tří svatých - celý snímek. Foto archiv Jindry Hnátkové
Z této křižovatky tedy pochází snímek fotohádanky, který jméno zastávky vysvětluje

Libušská náves (Fotohádanka I.)

6. prosince 2008 v 11:37 | Matěj Kadlec |  Libuš
Otázka, zda je libušská náves, náměstí či náměstíčko, jak je křižovatka ulic Libušské a Dobronické někdy nazývána, stále v centru dění, je dnes velice aktuální. Na tradiční střed jedné z obcí naší městské části se ptal také nedávný dotazník Úřadu MČ Praha-Libuš: Kde byste uvítal(a) centrum městské části? Výsledky dotazníkového šetření, které řešilo spokojenost občanů s místním společenstvím naleznete stránkách www.praha-libus.cz a www.timur.cz.
Libušská náves v místě před domem čp. 5 z fotografie. Jak vyplývá ze staré fotografie za jejíž poskytnutí děkuji p. Vodrážkovi z právě řečeného domu, křižovatka ulice Libušské a Dobronické zřejmě sloužila jako libušské centrum.
Není známo, při jaké příležitosti se lidé před bývalou pekárnou U Vodrážky shromáždili, dokonce neznáme ani rok pořízení snímku. Možná, že někdo z vás poznal nejen místo z fotografi e, ale mnohem více. Budeme rádi, když nám dáte vědět.